Menu

Express zprávy

Nejbližší ligy

Kontakty

  • tel: 608 862 698
  • mail: info@bowlingweb.cz
  • web: www.ablweb.cz
  • web: www.bowlingweb.cz

Partneři

Fešní Rošťáci se loučí s Třincem

19.ročník 2018podzim 2018severní MoravaTřinec3.liga5.hrací den

Fešní Rošťáci alias Gryfne Gizdy Rybnik (19 b.) v posledním pátém hracím dnu 3. ligy Třinec s přehledem uhájily zlatou postupovou metu, jenže po zahajovacím utkání s Těrlickem 500 v kterém schytali pětku, to s nimi nevypadalo moc růžově. Po této stobodové nakladačce se probrali z letargie a v jejich hře nastal velký obrat, když všechny zbývající zápasy dokázali s přehledem vyhrát. Pecaři (15 b.) druhou příčkou v tomto dnu neohrozili nikoho na pohárových postech, ale výrazně jim pomohla od posledního místa. Ovšem ani to bohužel nestačilo na záchranu, protože druhá Olza ve čtvrté lize uhrála o něco vyšší skóre (218)! Dnes třetí Těrlicko 500 (14 b.) ze své nepopulární celkové čtvrté pozice už bylo bez šance na vybojování pohárového místa ani se obávat pádu do nižší ligy. Zato RK Jablunkovu (14 b.) stačila i čtvrtá nižší pozice tohoto kola na zisk stříbrného poháru, ale hlavně rozhodl hned úvodní duel třetího RK versus čtvrtého Slag Boys (9 b.) ve kterém zvítězilo RK těsně o tři kuželky 4 ku 1 a to rozhodlo o prohození pozic na bedně. No a Černý Petr padl na BoAnTaBo (5 b.), to se nedokázalo doposud vypořádat se ztrátou své zraněné hráčky ze základu.

Došli jsme k statistikám jednotlivců pátého dne a v těch vynikl v užitečnosti ziskem maxima pěti bodu vojín (tučňak) Kowalski Zbyszek RK Jablunkov, Nejvyšší nához 227 vyšel Pecaři Bohuši Martynkovi a zároveň se mu povedl nejvyšší průměr 177,22, čímž se stal hvězdou závěrečného dne!  Pecaři zahráli i nejvyšší nához dne 545 a nejvyšší průměr 490,80 bodu měl Slag Boys.

Celkově měl nejvyšší nához 232 Fešný Rošťák Jerzy Slezinger a nejužitečnější byl RKáček s 15,5 body Luboš Bojko z Jablunkova. Král 3. ligyse stal s průměrem 180,4 Bohouš Martynek z Vysokých Peců, ach jak řekl nakonec na co mi to je, jak i tak letíme. V týmech celkově režírovali jedinou šestistovku Fešáci s hodnotu 604 a nej průměr 505,40 je dílem Roštáku takže dohromad jsou to Gryfne Gizdy Rybnik!

Po skončení základní části ABL 2018 už můžeme nervy uklidnit a připravit si je na lednové Městské mistrovství (Třinec 3. 1. + 7. 1. 2019, VM, OV, FM.) a kdyby někdo z Vás postoupil tak i na Mistrovství regionu, které se hraje v Bowlingu Jadran Frýdek-Místek. Poté následuje samotné republikové finále ABL jednotlivců a družstev pokud ovšem postoupíte z Regionu. Proto si dávejte hodně bacha na webovky ABL, konkrétně na region Severní Morava a Expresní zprávy kde vykoukáte veškeré informace.

výsledky

Facebook

Anketa

BlueBoard.cz