Fajno parta to dotáhla do vítězného konce 3. ligy FM

Historie22. ročník 2021podzim 2021severní MoravaFrýdek-Místek3.liga5.hrací den

Bowlingu Jadran Frýdek-Místek opět pokračovala ABL domácích skupin. Na středu 1.12.2021 měla naplánovaný závěrečný pátý hrací den 3. liga a i když se týmy nesešly všechny, tak se přece jen podzimní část uzavřela. Nedorazil tým BK Baška, ale ten byl již po minulém kole odsouzen k poslednímu šestému místu a tak sportovní duch nebyl narušen. Do finále vstupovala vedoucí trojice Fajno parta, Ještěři a Turisti s minimálními bodovými odstupy mezi sebou a tak nebylo dopředu vůbec jasné, kdo se stane podzimním Mistrem ABL Frýdku-Místku

Zápasy byly opět velmi vyrovnané a o konečném pořadí rozhodlo až poslední kolo večera a vzájemný zápas dvou největší kandidátů. Své vedoucí postavení potvrdila Fajno parta (18 b. – celkem 83 b.), když v boji o vše porazila Ještěry (15 b. – celkem 77,5 b.) poměrem 4:1 a tak je titul šampiona ve správných rukou. Ještěři i přes tuto prohru s přehledem získali titul vicemistra. Jako první vypadli z bojů o vítězství Turisti (10 b. – celkem 71 b.), ale ani oni neodešli s prázdnou a díky velmi dobrému výkonu, který předváděli po celý podzim, vybojovali třetí místo. O čtvrté místo si to rozdaly týmy Evženka (16 b. – celkem 64,5 b.) a Sokstar (16 b. – 60,5 b.). Ale jelikož v tomto finálovéme kole získala obě družstva stejný počet bodů, tak logicky zůstalo pořadí stejné, jaké bylo po čtvrtém HD. Evženka obsadila konečné čtvrté místo a Sokstar páté místo. Jak píšeme v úvodu, na šestém místě skončil BK Baška (celkem 18,5 b.).

A můžeme si zrekapitulovat statistiky. Hráči závěrečného večera se stali Mirek Zedník (Ještěři) s průměrem 180,20 bodu a nejvyšším náhozem 215 bodů a Eva Stašová (Fajno parta) s průměrem 158,80 bodu. Celkově se nejlepšími hráči 3. ligy stali Miroslav Zedník s průměrem 176,21 bodu a Marie Chovančíková (Turisti) s průměrem 157,50 bodu. Mirek byl také současně autorem nejvyššího náhozu, který mě hodnotu 228 bodů a nejzapálenějším hráčem byl vyhlášen Vlastimil Motyka (Ještěři). Nejvyšší týmový nához 573 bodů si připsal mistovský tým Fajno parta a nejlepší ligový průměr 489,80 bodu zahráli Ještěři.

Hotovo, dobojováno, 3. liga Frýdek-Místek zná své vítěze a poražené. Podzimní část ABL však ještě nekončí. Své pokračování by měla mít v lednu 2022, kdy by se mělo v Bowlingu Jadran Frýdek-Místek uskutečnit Mistrovství regionu severní Moravy a následně také v Bowlingzone Pardubice MČR ABL. Jak to doopravdy bude, to ukáží, díky Covidu, až následující týdny. Závěrem děkujeme všem týmům a hráčům za parádní bowlingové večery a těšíme se brzy na viděnou. Sledujte prosím naše webové stránky a FB, kde budeme přinášet aktuální informace.