EVŽENKA je novým šampionem 3. ABL Frýdek-Místek

Historie20.ročník 2019jaro 2019severní MoravaFrýdek-Místek3.liga6.hrací den

Bowlingu Jadran Frýdek-Místek nám ve středu 30. května 2019 skončily boje v základní části ABL. Poslední slovo si vzala nejvyšší soutěž, 3. liga a můžeme jít rovnou na rekapitulaci. V průběhu čtvrtého hracího dne se do čela tabuky propracoval tým EVŽENKA (14,5 b. – celkem 114,5 b.). Tito naši doyeni v pátém HD ještě přitlačili na pilu, zařadili vyšší rychlostní stupeň a v cílové rovince, čili šestém kole již byli nedostižitelní. Titul nejlepšího tým ABL FM je tak zcela zaslouženě ve správných rukou. Dlouho se o první místo pral také KATAPULT (15,5 b. – celkem 106,5 b.) a najednou, ne z ničeho nic, ale díky zlepšené hře, se k nim začili přiližovat PATRONI (18 b. – celkem 106 b.), tým finálového večera. A místo z boje o titul tady byla řežba o druhé místo. Z závěrečném kole HD měli Patroni již volno, probojovali se na průběžné druhé místo a museli čekat, jak si s hozenou rukavicí poradí Katapult. Ten nakonec získal nutných a potřebných 1,5 bodu proti Evžence a mohla tak vypuknout radost na straně Katapultu, zmar v očích pak měli Patroni. Krásný závěr ligy.

A boje pokračovali i v zápasech v druhé polovině tabulky a také měli své dvojičky, které se rvaly až do samotného závěru o co nejlepší umístění. Souboj o čtvrté místo nakonec vyzněl lépe pro SSK VÍTKOVICE DEAF (9 b. – celkem 92 b.), když o pouhý bodík zpět skončili na pátém místě JEŠTĚŘI (17 b. – celkem 91 b.). A pozadu nezůstaly ani týmy BK BAŠKA (14 b. – celkem 61 b.) a HOLES TEAM (17 b. – celkem 59 b.), bojující o šesté místo. To se nakonec podařilo uhájit prvně jmenovanému týmu a bohužel, Holes team se s 3. ligou loučí a na podzim jej uvidíme ve 4. lize.

A jdeme na statistiky. Ne hráčem, ale hráčkou večera, která za sebou nechala všechny muže, byla jednoznačně Pavlína Maléřová (SSK Vítkovice) s krásným průměrem 184,33 bodu, maximálním počtem získaných 6 bodů a nejvyšším náhozem kola 223 bodů. Mezi muži zahrál nejlepší průměr 177,00 bodu Vlastik Motyka (Ještěři). Nejvyšší týmový nához měl hodnotu 574 bodů a připsal si jej KATAPULT. Ovšem celkově se nejlepší hra podařila ukoulet PATRONŮM a její výsledke byl krásných 618 bodů. A tímto plynule přecházíme do celkových statistik. Hráčem 3. ligy se s průměrem 171,17 bodu stal Vlastik Zářecký (Katapult), titul nejlepší ženy potvrdila Pavlína Maléřová průměrem 164,22 bodu. Oba jmenovaní se současně stali i nejužitečnějšími hráči pro své týmy, když Vlastik vybojoval 25 bodů a Pavlínka pak 21 bodů. Nejvyšší nához předvedl Miroslav Bělunek (Evženka), který zahrál 225 bodů.

A máme dobojováno. Ceny jsou rozdány, vítězným týmům, hráčům a hráčkám gratulujeme a těšíme se na podzimní ligové zápasy. Tímto ale jarní část ABL ještě nekončí. Na pondělí 3. června 2019 máme naplánované Mistrovství Frýdku-Místku ABL jednotlivců. Toto mistrovství současně slouží jako kvalifikace pro Mistrovství regionu ABL, které má své finále v Xbowlingu Valašské Meziříčí v neděli 9. června 2019. Více informací najdete na ABLwebu. Díky za krásné bowlingové večery a těšíme se brzy na viděnou.