Dvojice MIX vyhrává Láďa Šimánek a Vlasta Eidernová

Historie17.ročník 2016jaro 2016Praha/střední Čechyfinále dvojice mix

Ve čtvrtek 7. července proběhla na Xbowlingu Žižkov první ze závěrečných doplňkových kategorií ABL jednotlivců regionu Střední Čechy a sice finále smíšených párů (dvojic).

Postup si podle výsledků v kvalifikacích Mistrovství center jednotlivců vybojovalo zdarma prvních 12 libovolně složených párů, kdy spoluhráči nemuseli hrát ve stejných rundách a dokonce ani na totožných bowlingových centrech. Bohužel účast dříve či na poslední chvíli, jak bývá nedobrým zvykem, odřeklo několik postupujících či přihlášených dvojic. Nakonec i zřejmě díky termínu soutěže mezi státními svátky a blízkému volnému víkendu cestu jich našlo cestu jen 11.

Přesto jsme byli svědky velmi zajímavých her, výkonů jak jednotlivců, tak dvojic. Nejprve každý pár odehrál na vybrané dráze 3 hry na součet pro nasazení do následného semifinálového Play off. Díky lichému počtu účastnících se dvojic první v pořadí Milena a Karel Jaškovi se součtem 1283 (krásný průměr 213,83) Play Off vyhnuli a byli nasazeni přímo do finále. Ostatní systémem K.O., kdy pár na druhém soupeřil s těmi na 11. místě, 3. proti 10., atd., odehráli dvě hry od nuly a pár s vyšším součtem postoupil dále.

Zde byly zápasy taktéž hodně zajímavé a třeba Edita Mazzaferro a Šimon Skála nestačili na pozdější vítěze Vlastu Eidernovou s Ladislavem Šimánkem o pouhých 6 kuželek (750:756) a nahnuté to měl i s Alenou Sovovou hrající a v semifiinále se trápící Ladislav Švec, kteří nakonec zdolali pár Dagmar Vaněčková a Emil Krubert po boji 788 ku 769.

Ve finále pak 6 postoupivších mixů odehráli své závěrečné 2 hry od nuly na součet a to již určilo konečného celkového vítěze. Vítězi kvalifikace, manželé Jaškovi, svůj výkon bohužel již nezopakovali a 764 jim stačilo "pouze" na místo páté. Bronzoví skončili se 782 Alena Sovová a Ladislav Švec, stříbro krásnou hrou po celý večer zaslouženě vybojovali Lenka Mrkvičková s Davidem Rumlem (ve finále 835) a 864 dokázal zahrát nejvyrovnanější pár Vlasta Eidernová a Ladislav Šimánek, kteří si odnesli vítězný ppohár a další ocenění.

Všem děkujeme za účast nejen tento večer, ale po celou jarní sezonu ABL, přejeme fajn prázdniny, dovolené a na podzimním dalším ročníku soutěže se budeme těšit na viděnou.