Menu

Express zprávy

Nejbližší ligy

Kontakty

  • tel: 608 862 698
  • mail: info@bowlingweb.cz
  • web: www.ablweb.cz
  • web: www.bowlingweb.cz

Partneři

Dlouhý Dejvický večer v režii omlazené Radavy.

20.ročník 2019jaro 2019Praha/střední ČechyDejvice5.liga3 hrací den

Předposlední 3. hrací kolo má za sebou po pondělí 15. dubna 5. liga ABL na Pražském Bowling & Billiard Clubu v Dejvicích. Večer byl ve znamení mnoha nových tváří i rukou hned v několika družstvech, zrovna tak absolutní pohody, jak lde pitného režimu, tak technicky i herně, bohužel až tak, že díky několika týmům s delšími prostoji a soustředěním ne až tak mezi hrami, jako jednotlivými hody, program nabyl výrazné prodlevy a tak poslední kolo končilo netradičně až po půl dvanácté...

Nakonec se však herní koncentrace vyplatila zejména Radavě, která se do vedení, byť těsně, dostala již v polovině soutěže, avšak dnes i díky 25 získaných bodů svůj náskok v čele výrazně navýšila. Vede tak před derniérovým večerem s 65,5 body a velmi významně tak pošilhává po postupu do 4. ligy. Oproti tomu večer příliš nevyšel Křišťálovým veverkám, byť získaných 14 bodů není málo, ale na udržení druhé pozice a kontaktem s leadary tabulky to bohužel nestačilo. Klesají tak na stupínek bronzový, ale pouze s 1,5 bodovou ztrátou právě na druhý, kde nově jsou děvče a chlapci z Dajány, tentokrát i výrazně posíleni ostříleným harcovníkem Lukášem Jakovcem. Na jejich kontě je pro změnu aktuálně desetibodová ztráta na vedoucí Radavu. V kontaktu jsou ještě čtvrtí Grafici s rovnými 50 body.

Na opačném konci tabulky, nejen díky jistotě nesestupu, probíhá spíše hledání ustálených sestav a zkušeností nováčků, když nejvýrazněji v tom vynikají České koule (27,5 bodu) a zejména úplní elévové Baworáci (bodů 21,5, z nichž celých 8,5 ziskem tohoto večera). Avšak i zde chuť a láska do bowlingu je velmi výraznou a výkonnostní posun znát již taktéž, což je příslibem nejen do sezón následných.

Statistickou mluvou vyzdvihujeme výkon 207 bodů, jehož držiteli na vlas stejně byli tohoto dne již zmiňovaný Lukáš Jakovec a Martin Jindřich, jeden z mála stálic stále se rodícího seskupení České koule. Nejlepším hráčem celkově zůstala, při pouhých 4 odehraných hrách Lukáše Jakovce, Kateřina Mňačková (Radava), která je při průměru 170, 25 bodů logicky i Nejlepší ženou. O post hráče Nejužitečnějšího se dělí s 12 body Veronika Mojková (Grafici) s Viktorem Špálou (Křišťálové veverky).

Den čtvrtý, alias závěrečný, je naplánován obligátní pondělí v klasických 19:00 20. května.

výsledky

 

Facebook

Anketa

BlueBoard.cz