Menu

Express zprávy

Nejbližší ligy

Kontakty

  • tel: 608 862 698
  • mail: info@bowlingweb.cz
  • web: www.ablweb.cz
  • web: www.bowlingweb.cz

Partneři

Casus v nových dresech a sezóně opanoval start ABL na Xbowlingu Žižkov.

20.ročník 2019podzim 2019Praha/střední ČechyXbowling Žižkov4.liga1 hrací den

Pro některé poměrně krátkou letní pauzu v pondělí 2. září na Xbowlingu Žižkov rázně utnula místní nejvyšší 4. liga, rozehráním svého 1. kola podzimní sezony 20. ročníku ABL. S kompletní sedmičkou startujících družstev, byť sem tam s větším či menším oříškem při skladbě sestav i vinnou ještě doznívající závěrečné vlny dovolených, nic nebránilo nově na hernách Xbowlingů19:15 zahájit premiérovou porci vzájemných duelů.

Od úvodu dokazovala nejlepší připravenost nestárnoucí sestava týmu Casus, když zbývajícímu, naprosto vyrovnanému poli, záhy v tabulce odskočila a nebýt zakolísání v posledním duelu večera, v podstatě by si udělala soutěž sama pro sebe. I tak Casus vede22 body a náskokem 6 dalších na prozatím stříbrné Dů-hodce, kteří těží při výsledkové rovnosti ostatních, jak ze svých názvu odpovídajících zkušeností, tak maximálnímu seniorskému handicupu celého týmu. Byť ten touto sezonou dostál úprav, kdy hráči věku 65 a více dostávají ke svým hrám přilepšení +4 body, sedmdesátníci a starší pak bonus 8 bodů...

Pro úplnost a dokumentaci nej toho, že sezona je teprve v plenkách, ale i zajímavých poměrů v soutěži, je potřeba zmínit i stupínek bronzový, jež je v rukou Gerotopubody 15 (čili jednobodovým deficitem na stříbrný), avšak jen díky lepšímu skóre před bramborovými nováčky Žižkovskou jízdou i pátými nestory BDT SeaWolf. Další z pamětníků Next a nováček sestoupivší z 3. ligy El Corazon okupují s body 11 chvost tabulky, když výše postaveným jsou opět jen díky zhruba dvěma dohozům navíc druzí jmenovaní.

Nejvyššího výkonu večera a samotným, kdo prozatím dosáhl alespoň hranice Silver Clubu, není nikdo jiný, než leader vedoucího Casusu Jaromír Vohryzka a sice 233 body. Oproti tomu jediným, kdo si udržel průměr nad magickou „dvoustovku" vede tak v kategorii Nejlepšího hráče průměrem rovných 202 bodů - Lukáš Obrusník (Gerotop). Mezi ženami je nejlepší Iva Paseková (Žižkovská jízda) s průměrem 163, 33 bodů a nakonec hráčem Nejužitečnějším s 6 body, čili neporaženým, světe div se, Jaromír Vohryzka.

Druhé kolo je naplánováno na pondělí 23. září, kdy uvidíme, kdo se reálně bude chtít poprat nejen o body, ale i možnost postupu do vyšší 3. ligy, kde se již jednotlivými hracími dny mění herny, což pro mnohé není zrovna nezanedbatelným lákadlem....

výsledky

Facebook

Anketa

BlueBoard.cz