Menu

Express zprávy

Nejbližší ligy

Kontakty

  • tel: 608 862 698
  • mail: info@bowlingweb.cz
  • web: www.ablweb.cz
  • web: www.bowlingweb.cz

Partneři

BK Technika A obhájila titul v Praze a Středních Čechách

24. ročník 2023jaro 2023Praha/střední Čechy1.liga1.liga Titul2 hrací den

V úterý 30. května svým druhým, a tedy závěrečným hracím dnem ukončila pouť letošní jarní částí 24. ročníku ABL na herně Proseckého Xbowlingu Duo nejvyšší Pražskostředočeská liga, tedy 1. liga skupina o Titul. Letos netradičně po Nevyzpytatelném odstoupení družstva nesoucí tentýž název, o tento primát zápolilo netradičně pouze sedm týmů, když více jak polovina patří pod hlavičku stále se rozrůstajícího společenství Bowlingového Teamu Notaxa.

Právě zakládající mužstvo této družiny, BT Notaxo, vstupovalo do hracího dne z pozice vedoucí po úvodním hracím dni finálové skupiny po návštěvě Zličínského Best Bowlingu, v závěsu ne zcela dalekém byla však většina startovního pole, na dva body nejblíže BK Technika A, která se posledních sezón dokáže v závěrečných kolech vzedmout k výborným výkonům a zejména konzistentnímu sběru toho nejdůležitějšího, tedy bodů. Nejinak tomu bylo i tentokráte, chlapci udrželi výkonnost i nervy, a to zejména v nejdůležitějších soubojích večera a znovu prodali své léty nabité zkušenosti. Ve vůbec posledním kole a přímém duelu o primát v soutěži těsně přetlačili v krásném souboji BT Notaxo a i přípočet bonusových bodů za umístění ze základních skupin jejich triumf jen potvrdil.

BK Technika A tak obhájila své vítězství i ze sezóny předešlé, tedy podzimu 2022 s celkovými 49 body před BT Notaxem s body 44. Na bronzový stupínek se dokázaly protlačit BT Notaxo L, když dámám po polovině finálové skupiny patřilo až místo na chvostu tabulky. O pouhopouhý jeden jediný bodík tak přeskočily čtvrtý K Team, na něž ztráceli body dva další ostřílení matadoři a sice BBO Black Riders.

Všem zúčastněným ještě jednou děkujeme za prima večer i účast po celou sezónu a uvidíme, kterak si poradí i na budoucím Mistrovství Republiky, jež se bude hrát v sobotu 17. června znovu na téže herně, míněno tedy Finále družstev. Před tím proběhnou i baráže o účast tam, jakož i Regionální Mistrovství jednotlivců Prahy a Středních Čech, vše zrovna tak na herně Xbowlingu Prosek Duo, a dokonce na témže mazacím modelu, středním sportovním, kam jsou všichni srdečně zváni.

Z oceněných zmiňme to stěžejní a sice Nejlepším hráčem v součtu skupin základních i finálové se stal Jan Kolář starší (BBO Black Riders), ženou závěrečného večera nepřítomná Irena Straková (BT Notaxo L) a hráčem Nejužitečnějším Ondřej Michal (BK Technika A).

Kdo by se chtěl podívat i na reportáž z tohoto večera, zde je odkaz na video z dílny Jiřího Borovce alias BBO, tak klikněte ZDE.

výsledky

Facebook

Anketa

BlueBoard.cz