Menu

Express zprávy

Nejbližší ligy

Kontakty

  • tel: 608 862 698
  • mail: info@bowlingweb.cz
  • web: www.ablweb.cz
  • web: www.bowlingweb.cz

Partneři

BK Family Fitness díky formě, manageringu a Václavu Kváčovi do 1. ligy

20.ročník 2019jaro 2019Praha/střední Čechy2.liga2.liga B4 hrací den

Závěrečné hrací kolo Středočeské 2. ligy, skupiny B se den po skupině A odehrálo ve zrenovovaném prostředí skoro Říčanského Bowlingu Vojkov v úterý 14. května. Nejen díky vždy vstřícné obsluze, ale i výrazně kvalitnější mazačce drah večer proběhl naprosto bezproblémově a v duchu přátelském, když skladba účastnivších se družstev k pohodě nabádá. Všichni se brilantně vypořádali i s legendární nevlídnou příjezdovou dopravní tepnou, byť kupříkladu BC Žlábek možná déle než za minutu dvanáct (tedy devatenáct)....

Do hracího dne vstupovali s mírným náskokem a tedy rolí favoritů BK Family Fitness. S touto rolí i tím, že stabilní hráč tohoto pouze tria Michal Beneš se tentokrát nemohl zúčastnit, se popasovali s neskutečnou grácií. Zaskočil Aleš Synek, nestor Českého bowlingu a přes počáteční pomalejší rozjezd nakonec večer zakončil s průměrem na kuželku rovných 200, 00. Když se k němu přidal Petr Mráček, s průměrem 203, 43 vůbec nejvyšším a Václav Kváča se 196, 29, což suma sumárum značí, že pouhopouhé 2 kuželky chlapcům chybělyšestistovkám celodennímu průměru.... Razantně tak vyřešili rébus, kdo postoupí do 1. ligy a v soutěži zvítězí. 97 bodů je jasným důkazem, že titul je ve správných rukou.

V podstatě od poloviny večera bylo nad slunce jasné, že o druhé místo i tím i možnost postupu taktéž do 1. ligy, byť v dodatkové baráži, svádějí boj pouze BODY a Big Lebowski Abides. Ačkoli parta okolo Andreje Paračky rozehrála poslední porci duelů každého s každým s čtyřbodovým deficitem, nakonec oba týmy končí shodně s 81 body a právě Big Lebowski Abides s průměrem o zhruba 21 kuželek vyšším jsou těmi šťastnějšími a tím pádem jim náleží stříbrná pozice. BODY se pak museli spokojit s místem třetím.

Na opačném pólu tabulky probíhaly do posledních hodů urputné boje o udržení v soutěži a nesestup do nižší, tedy 3. ligy. Ne úplně se dařilo BC Hotelu Duo B a tak právě oni získali Černého Petra v podobě sestupu příméhoosmého místa, byť po 3. hracím dni byli o stupínek výše, v těsném kontaktu dokonce s místem šestým. Před závěrečným kolem soutěže bylo taktéž rozhodnuto o 7. místě, kam dokonce z místa čtvrtého klesli ve vyrovnané tabulce Ovčáci. O vyhnutí se šestému místu, jež spolu nese účast v baráži o udržení zrovna tak, jako sedmé, však svedli boj tři družstva v rozmezí 1, 5 bodu průběžné tabulky. Nejhůře na tom byli Bowling Plus a když neuhráli ani bod, bylo rozhodnuto. K šestému místu potřebovali 60, 5 bodu, jistota udržení tak potkala pátý BUS TEAM62 a čtvrtý BC Žlábekbody 64.

Vyhlášení a ocenění výsledků a počinů individuálních i týmových celé sezóny poté dominoval Nejvyšší týmový výkon BC Žlábku (padl závěrečný den) hodnoty 727 bodů, jakož i individuální Pavla Harašty277 z téhož mužstva. Celkově pak byla dekorována Nejlepší ženou Jana Marešová (Ovčáci) s průměrem 183, 14, Nejužitečnějším hráčem se stal po zásluze Václav Kváča (BK Family Fitness) s 21 body a současně, při odpočtu hráčů odehravších pouze jediný den a tím pádem nemajíc odehrané požadované minimum, jako třetí v pořadí i hráčem Nejlepším s průměrem 197, 79.

výsledky

Facebook

Anketa

BlueBoard.cz