BC Devils slaví titul v 3. ABL Brno

Historie22. ročník 2021podzim 2021střední & jižní MoravaBrno3.liga7.hrací den

V pondělí 6.12. se na centrum Bowling Darts Rubín odehrál poslední HD3.ABL Brno. První soutěž tak máme u konce a předané ceny. Tým, který získal titul také slaví postup do 2.ABL B (jih) a který tým to dokázal, si shrneme níže. Vítězství v posledním HD slaví tým Válečci se ziskem 14 bodů, který kraloval i v týmových statistikách s náhozem 605 bodů a nejlepším průměrem 556,25 bodů. Velká gratulace a tohle byla ukázka boje o záchranu v soutěži.

Nejlepším hráčem posledního HD se stal Miloš Nemeškal s krásným průměrem 195,50 bodů a také si Miloš připsal nejvyšší nához 232 bodů. Hráčkou kola se stala Monča Kozumplíková s průměrem 182,25 bodů. V posledním HD se nám také představil Kuba Šplíchal a tento zkušený borec nám předvedl krásný průměr 190,50 bodů. Tým Kanci pak nasadil mladou a talentovou Natku Bojdovou a oba je vítáme do naší rodiny na našem centrum.

Nebudeme to prodlužovat a odpálíme bombu, že titul vybojoval tým BC Devils se ziskem 88,5 bodů. Na druhém místě skončil tým Holubník se ziskem 82 bodů a v posledním HD odmítl titul a postup do vyšší soutěže. Bronz vybojoval tým Kanci se ziskem 78,5 bodů. Díky skvělému poslednímu HD urval čtvrté místo tým Válečci se ziskem 77 bodů a vzhledem k tomu, že tým BC Devils využil právo na postup do vyšší soutěže tak toto umístění znamená záchranu v soutěži. Páté a sestupové místo nakonec obsadil tým Maxim Turbulenc se ziskem 74 bodů.

V hráčských statistikách nám titul nejlepšího hráče soutěže vybojoval Vašek Salášek s krásným průměrem 190 bodů a také Vašek ovládl statistiku užitečnosti se ziskem 20,5 bodů.  Nejlepší hráčkou se stala Markéta Gabrhelová s průměrem 173,04 bodů. Nejvyšší nához celé soutěže 268 bodů nám předvedl Kamil Škorvánek.

Hotovo, dobojováno, 3. liga Brna zná své vítěze a poražené. Podzimní část ABL však ještě nekončí. Své pokračování by měla mít v lednu 2022, kdy by se mělo v Xbowling Tišnov uskutečnit Mistrovství regionu střední a jižní Moravy a následně také v Bowlingzone Pardubice MČR ABL. Jak to doopravdy bude, to ukážou, díky Covidu, až následující týdny. Závěrem děkujeme všem týmům a hráčům za parádní bowlingové večery a těšíme se brzy na viděnou. Sledujte prosím naše webové stránky a FB, budeme vás o nových nařízeních informovat.