Menu

Express zprávy

Nejbližší ligy

Kontakty

  • tel: 608 862 698
  • mail: info@bowlingweb.cz
  • web: www.ablweb.cz
  • web: www.bowlingweb.cz

Partneři

BBO BLACK RIDERS je novým šampionem ABL

20.ročník 2019jaro 2019finále ČR družstvaRekapitulace

V sobotu 15. června 2019 se v centru Bowlingzone Pardubice uskutečnilo jarní finále dužstev jubilejního 20. ročníku Amatérské Bowlingové Ligy. S omluvenkou přišel obhájce titulu Rigor Mortis a tak se všech 36 natěšených týmů začalo třepat na uvolněný trůn. Jenže ouha, hned první hry ukázaly, že mazací model nebude tak jednoduchý a novým králem se stane opravdu ten nejlepší, nejbojovnější a nejtrpělivější tým, který zvládne všechna úskalí, která jako vždy přináší finálové boje.

Kvalifikaci zvládl s neskutečnou bravurou BT Notaxo B (1325 b.) a s obrovským náskokem si zajistil teoreticky nejlepší nasazení do vyřazovacích skupin. Pozice „jedniček“ skupin si pak vybojvali také 1.BK Děčín (1167 b.), Bowlingzone (1137 b.), Agrometall (1131 b.), Neva (1117 b.), PBS Plzeň (1119 b.), Fortunate (1106 b.), Rumbaba (1104 b.) a Xbowling Tišnov (1092 b.). Každá ze skupin měla svá specifika, nástrahy či záludnosti nebo regionální derby zápasy, ale například složení skupiny G vyvolalo v řadách moravských příznivců doslova zděšení. Poslední tři mistři severní Moravy, Metal, Kemenagan a NO NAME proti mistru stř. & jižní Moravy – Xbowlingu Tišnov.

A že jsou zápasy ve skupinách jinou ligou, potvrdily svým vypadnutím ze soutěže nasazení BT Notaxo B, Neva, PBS Plzeň, Rumbaba a Xbowling Tišnov. Naopak se začaly probouzet týmy, které již v minulosti stály na bedně nebo již dokonce byly Mistry republiky ABL a to například StavSpol Praha, Matrix, Nevyzpytatelní či Kemenagan. Do společnosti nejlepší osmnáctky se probojovala také družstva Zíchov Pukls X, Falk, 1.BK Děčín, Bowlingzone, Čmoudi, Děčínská mafie, Agrometall, BT Notaxo A, FIRO-tour B, Fortunate, Big Lebowski Abides, BBO Black Riders, Bombers a Metal.

semifinále má cenu zlata každý bodík a tak kdo měl slušný průměr po odehraných pěti zápasech, ten na tom byl líp. Ovšem jistotu postupu do Finále A nebo Finále B neměl žádný z týmů. Dvě hry již mnohokrát dokázaly překopat všechny prognózy o postupech a to se také stalo. Až z druhé třetiny minitabulky semifinále zaútočili StavSpol s Matrixem a rázem z toho byla účast ve Finále A. Matrix dokonce ovládl celé semifinále a společně s ním se na Finále A mohli začít připravovat také Nevyzpytatelní. Záhy se k nim připojili také StavSpol Praha a BBO Black Riders, kteří nejlépe zvládli souboj o 3. a 4. finalistu A. Celkově na konečném pátém a šestém místě skončili domácí, východočeské týmy Fortunate a Agrometall. Do Finále B se pak probojovaly týmy Kemenagan, Bombers, FIRO-tour B a Metal.

V samotném Finále B zahráli nejlépe dvě hry Bombers (1197 b.) a obsadili konečné sedmé místo. Za vítězem tohoto malého finále skončili celkově osmý Kemenagan (1163 b.), devátý FIRO-tour B (1131 b.) a TOP desítku MČR ABL družstev uzavřel Metal (1051 b.).

Velké Finále jarní části 20. ročníku ABL je tady. A jen pohled na výsledky jasně ukazuje, že se tady střetly opravdu nejlepší týmy toho mistrovství. Na samotný uvolněný trůn nám pak zaslouženě usedl BBO BLACK RIDERS (1330 b.), který zvládl závěrečné dvě hry nejlépe ze všech finalistů a hráči tohoto týmu se tak mohli zaslouženě radovat ze svého prvního získaného titulu. Od vyřazení BT Notaxa B ve skupině stouplo seběvědomí hráčů týmu MATRIX (1235 b.) v sebe sama a svou parádní jízdu dotáhli až k titulu vicemistra republiky ABL a o jeden stupínek vylepšili své maximum z jara 2016. Své postavení jednoho z nejlepších týmů ABL potvrdil třetím místem STAVSPOL PRAHA (1204 b.) a po dvou titulech a jednom stříbru tak zkompletoval svou sbírku medalových umístění. Nepopoulární čtvrté místo, ovšem s visačkou vysoké kvality, zbylo pro družstvo NEVYZPYTATELNÍ (1168 b.) a na vylepšení svého nejlepšího umístění, což bylo před rokem třetí místo, si tak budou muset počkat minimálně do ledna příštího roku.

Je dobojováno. Nejlepším týmům gratulujeme, všem ostatním děkujeme za skvělou atmosféru při mistrovskému turnaji a obsluze za připravu centra. Takže 18. ledna 2020 opět v pardubickém Bowlingzone na viděnou.

Konečné výsledky družstev – klikněte ZDE

Video z finále družstev - klikněte ZDE

Facebook

Anketa

BlueBoard.cz