Barum Team překvapuje zřejmě i sám sebe

23. ročník 2022podzim 2022střední & jižní Morava2.liga2.liga A (střed)5.hrací den

Bowlandu Olomouc se ve čtvrtek 10. listopadu 2022 odehrál již pátý hrací den 2. ligy A (střed) střední & jižní Moravy. Po minulém večeru to vypadalo, že o přímý postup do 1. ligy se poperou čtyři týmy. Čezar, Drým tým, Barum Team a BO-IMPORT. No tento pátý nám dle našeho názoru zúžil výběr kandidátů na tři mančafty.

Opravdu vydařený večer opět zažil Barum Team (24 b. – celkem 86 b.) a najednou má zcela jiné starosti, než v předchozích sezónách. Místo bojů o záchranu totiž poskočil na vedoucí boj a zcela reálně může uvažovat o vítězství v 2. lize. Dosavadní lídr Čezar (16 b. – celkem 82 b.) nezahrál nějak špatně, ale na Barumku to dnes prostě nestačilo a aktuálně se musí spokojit s druhým místem. Na třetí příčce máme opravdu největší a nejpříjemnější překvapení skupiny, Drým tým (16 b. – celkem 79 b.) a to má ještě zápas k dobru. Druhým týmem večera byly tentokrát Padavky (18 b. – celkem 74 b.), ale ze čtvrtého místa ztrácí na lídra již 12 bodů a při zpětném pohledu na jednotlivé hrací dny se to zdá být nedostižná ztráta. Po polovině podzimní části byl v čele BO-IMPORT (10 b. – celkem 71 b.), ale od té doby se ne a ne potkat s tou správnou formou a tak je to pád až na páté místo.

A tím pádem jsme již v druhé polovině tabulky, kde se bude bojovat jistě o záchranu. Večer moc nevyšel šestému Star Teamu (9 b. – celkem 63,5 b.), ovšem na sedmé Pinheads (4,5 b. – celkem 54 b.) mají náskok téměř 10 bodů. Nevíme, zda to Pinheads již „zabalili“, ale na ex prvoligový tým to nebyl moc povedený výsledek. Osmé Zákulisí (13 b. – celkem 54 b.) zabojovalo a bodově se dotáhlo Pinheads. Tabulku uzavírá na devátém místě BO Bowland (9,5 b. – celkem 36,5 b.) a tak to asi zůstane i po závěrečném kole. Jak to bude se sestupy a baráží, to se definitivně rozhodne na závěrečném šestém hracím večeru.

A nyní statistiky pátého kola. Hráčem večer se stal Honza Šípek (Padavky) s průměrem 195,40 bodu a ziskem 5 bodů. Stejně užiteční pak byli pro svůj Barum Team také Martin Koutňák a Zdeněk Vyoral. Hráčkou večera byla Eva Aberle (Čezar) s průměrem 177,67 bodu a nejvyšší nához 247 bodů zahrál Jirka Šípek (Padavky). Do týmových statistik se zapsalo nejvyšším náhozem 619 bodů družstvo Zákulisí a nejlepší celovečerní průměr 544,67 bodu zahrál nový lídr, Barum Team.

Tímto máme uzavřený pátý hrací den 2. ligy A (střed). K závěrečnému šestému kolu se v Bowlandu Olomouc sejdeme za 3 týdny, ve čtvrtek 1.12.2022. Začátek je v tradičních 18:00 hodin a po skončení večera proběhne vyhlášení podzimní části 2. ligy A. Těšíme se na Vás.

výsledky

Facebook

Anketa

BlueBoard.cz