Menu

Express zprávy

Nejbližší ligy

Kontakty

  • tel: 608 862 698
  • mail: info@bowlingweb.cz
  • web: www.ablweb.cz
  • web: www.bowlingweb.cz

Partneři

5. ligou se v Xbowlingu ValMez rozběhla podzimní část ABL

21.ročník 2020podzim 2020severní MoravaXbowling ValMez5.liga1.hrací den

Xbowlingu ValMez se pořád něco děje, což je jen a jen dobře. Jen se v neděli dohrálo velmi úspěšné Mistrovství regionu, tak hned v pondělí 14. září 2020 se rozběhla podzimní část 21. ročníku ABL. A čest otevřít sezónu se dostalo 5. lize. A je to velmi zajímavá skupina, kde každý může porazit každého a tak se máme nač těšit.

Hned v úvodním večeru to jasně a všem dokázala Republika (17 bodů). Týmový průměr 500 je Vám k ničemu, když nezískáváte body. A přesně tohle byl řádný příklad vedoucího týmu. Kdo nabídl body, tomu je sebral. Cíl, nepodělat zase rozjezd, splnilo družstvo BC Valaši team (16 bodů). Stejně jako Republika si Valaši připsali pouze jednu prohru a jen věříme, že svůj výkon potvrdí i v dalších kolech. Ze 4. ligy nám do „pětky“ zavítala nečekaně Oderská banda (13 bodů) a i když nastoupila v netradičních složení, dokázala uhrát třetí místo.

Na čtvrtém místě je nyní Rozpité (12 bodů) a velmi sympatické na tomto čtyřčlenném mančaftu je, že hrají jako TEAM. I když Jarda Mičkal jasně ční nad ostatní, nehraje za každou cenu, ale všichni hráči se pravidelně v lize střídají. Na pátém místě jsou Hrnčíři (10 bodů) a co dodat k nim? Že na tento tým platí přesně věta z úvodu. Nehraje se na průměr, ale na body. Tak snad příště ten nejlepší průměr přetaví i ve více bodů. No a tabulku nám na šestém místě uzavírají Hafani (7 bodů). Opět kombinová sestava, v které bohužel Barborka Dorňáková i přes veškerou snahu nedokázala nahradit svého strýčka, Jirku Konvičného. Ale máme teprve úvodní kolo soutěže a do konce je ještě moc a moc zápasů.

A můžeme se podívat na statistiky kola. Hráči večera se stali Jarda Mičkal s průměrem 196,33 bodu a jeho žena Kačka s průměrem 149,50 bodu (oba Rozpité). Nejvyšší nához 221 bodů zahrál Mojmír Klanica (Hrnčíři) a plný počet 5 bodů pro své týmy vybojovali Janča Dvorská (Oderská banda) a Ondra Kubín (Republika). Co se týče týmových statistik, tak nejvyšší nához, krásných 571 bodů), ukouleli Rozpití a nejlepší celovečerní průměr 487,00 bodu si připsali Hrnčíři.

Máme tedy za sebou úspěšný vstup do podzimní sezóny ABL. K druhému kolu se 5. liga sejde v Xbowlingu ValMez ve středu 30. září 2020. Začátek v tradičních 18:00 hodin. Díky všem za krásný bowlingový večer a těšíme se brzy na viděnou.

výsledky

Facebook

Anketa

BlueBoard.cz