Menu

Express zprávy

Nejbližší ligy

Kontakty

  • tel: 608 862 698
  • mail: info@bowlingweb.cz
  • web: www.ablweb.cz
  • web: www.bowlingweb.cz

Partneři

3K Konská odolala v 6. lize Třinec všem

19.ročník 2018podzim 2018severní MoravaTřinec6.liga5.hrací den

Tato nejvyrovnanější třinecká 6. liga měla po čtvrtém hracím dnu v tabulce mezi prvním a posledním jen 6,5 bodový rozdíl. To znamenalo, že žádné družstvo si nemohlo dovolit nějaký výpadek, pokud pomýšlelo o bedně, ale taky aby nebylo hůř. V tomto dnu druhá 3K Konská (16 b.) šla do boje o titul s dvoubodovým plusem, který dokázala nejen udržet dokonce i navýšit o jeden pul bodu. Hlavně o tom rozhodlo sedmnáct celkových vítězství, pronásledující trio dalo shodně jen patnáct a to bylo rozhodující. Skokani této ligy Surikaty pobývali první tři hrací dny v podpalubí, ale v předposledním čtvrtém vítězném se probojoval až na bronzovou pozici. Do posledního šli s úkolem jí uhájit, jenže hned v prvním duelu podlehli lídru 3K 4 : 1 a byl opět zpět v lodním sklepě. Tato prohra je vyburcovala k vynikajícímu výkonu a po čtyřech výhrách v řadě se vyhoupli až na stříbrnou metu. K tomuto úspěchu Surikatám výrazně pomohla nova posila Luboš Adamiec angažovaný na závěrečné dva hrací dny. Zato u třetího XiXaa to bylo zcela obráceně, na poslední den se nemohla dostavit jejich opora nejlepší hráč této ligy Dalibor Pawlik, což se projevilo na jejich nejisté hře a místo vytouženého druhého místa alespoň uhájili bronzovou pozici. Spider team Třinec po druhém dnu vedl ligu, jenže po propadáku v třetím jeho akcie klesli i tak měli pořád šanci, když jejich ztráta činila na pohárovou pozici pouhý půlbod a po úvodní výhře to začalo vypadat velice nadějně. Velké naděje ovšem po následných dvou prohrách byli v čudu a nepomohly ani dvě závěrečné pětibodové výhry, takže na ně zbyla medaile bohužel jen bramborová. Poslednímu Tranzitu vyšly úvodní dva zápasy za, které si připsal do tabulky osm bodů a to ho katapultovalo na krásný třetí flek. Z této pozice se dlouho neradovali, následovali tři prohry a hlavně ta první těsná 3 ku 2 s XiXaem o šest kuželek s nimi zacloumala a srazila je spět dno tabulky. Škoda tohoto zkratu, protože to mohlo být pro Jana Ježka seniora nestaršího hráče krásné rozloučení s ABLkou v Třinci. Jak řekl pohár je krásný sůl nad zlato a zdraví je nade všechno!

Došlo na statistiky, v kterých pře trumfovala všechny muže jediná žena Radka Zmijková Surikaty s průměrem 156,8 a stala se hvězdou dne! V užitečnosti nikdo nebodoval za pět a po čtyřech bodech dali Lubomír Adamiec Surikaty, Péťa Garbulinský Spider, Jiří Duchoň XiXao a duo Tadeusz Czapla plus Lukáš Kulla  hráči 3K Konská. Nejvyšší nához 194 se povedl Davidu Vratnému Spider team. V družstvech padla jediná pětistovka s hodnotou 509, kterou vytvořili Pavouci. Nejvyšší průměr 443,60 zahrál lídr dne Surikaty. V celku vzato celkový nához 535 taky patří Surikatám a průměr 427,20 zahrál Spider team. Nejvyšším celkovým náhozem 212 plus průměrem 154,0 se stal králem Dalibor Pawlik XiXao a kralovat v 6. Lize bude s královnou Surikatkou Radkou Zmijkovou ta dala průměr 145,08. No, a aby toho nebylo málo, dala všem klukům na frak, protože byla s 18,5 body nejužitečnější.

Nezapomeňte sledovat webovky ABL a hlaste se do mistrovství měst či baráže družstev přes obsazovačky. 6. liga Třinec má své vítěze i poražené, má svého bowlingového krále a bowlingovou královnu a nám tedy zbývá nakonec poděkovat všem zúčastněným týmům a hráčům za parádní bowlingové večery. Přejeme všem krásné a pohodové Vánoce. 

výsledky

Facebook

Anketa

BlueBoard.cz