Menu

Express zprávy

Nejbližší ligy

Kontakty

  • tel: 608 862 698
  • mail: info@bowlingweb.cz
  • web: www.ablweb.cz
  • web: www.bowlingweb.cz

Partneři

1. liga o Udržení má jasno, kdo co a jak

18.ročník 2017jaro 2017střední & jižní Morava1 liga1 liga Udržení2.hrací den

1. ABL střední & jižní Moravy dohrála svou skupinu o UdrženíXbowingu Tišnov ve čtvrtek 18.5.2017. Ještě před prvními soutěžními hody byla znovu připomenuta pravidla, kdo si zajistí prvoligouv účast v podzimní části ABL 2017, které týmy čeká baráž o udržení 1. ligy a kdo sestopí do 2. ligy. Trojice vedoucích týmů po 1. HD  CK Apollon (50 bodů), SK Bowling Rožná (39 bodů) a Boulíci (38,5 bodu) svou dobře rozehranou partii v Blansku dotáhla v Tišnově do zdárného konce a může se v klidu přiravit na podimní 1.ABL.

Velké boje se sváděli i o další umístění. Ještě 4. družstvo se vyhne nevyzpytatelné baráži a nakonec až závěrečný zápas rozhodl, že tím šťastným bude 3TÝM (33 bodů). Čezar (31 bodů) se tak musí připravit na baráž. Organizační chaos v týmu BO Litovel způsobil, že jeho hráči do Blanska nedorazili a čekal je úkol nelehký. Prokousat se alespoň na 6. místo a bojovat o udržení 1. ligy v baráži. Podobně jako 3TÝM zatáhl BO Litoval (24 bodů) za záchrannou brzdu až v poslední hře a dostal tedy 2. šanci. Bohužel to vše na úkor SK Skivelo (19,5 bodu), které čeká na podzim 2017 2. liga STŘED, která se již tradičně bude hrát v olomocké Šantovce.

Do celkových statistik se všem hráčům započítávají také zápasy ze základních skupin a po jejím shrnutí se ukázala, kdo je v 1. lize o Udržení nejlepším a nejužitčnějším pro svůj tým. Velký boj o post nejlepšího muže nakonec vyzněl nejlépe pro Honzu Juřenu (BO Litovel) – průměr 198,91 bodu. Nejlepší ženou se stala Eva Růžičková (Čezar) s průměrem 183,38 bodu a současně se stala nejužitečnějším hráčem, když získala celkem 23,5 bodu pro svůj tým. Nejvyšší nához ligy předvedl Franta Mlčák (3TÝM) – 263 bodů a BO Litovel mezi družstvy zahrál výborných 695 bodů.

1. ligy o Udržení je to v tuto chvíli vše. ABL pokračuje Mistrovstvím měst, následně Mistrovstvím regionu a vše vyvrcholí v Chomutově při Mistrovství republiky ABL. Sledujte pozorně náš web, kde se dozvíte vše podstatné ohledně termínů, baráží, postupových míst atd.

Těšíme se na další krásné ABeeLkové boje.

výsledky

Facebook

Anketa

BlueBoard.cz