Menu

Express zprávy

Nejbližší ligy

Kontakty

  • tel: 608 862 698
  • mail: info@bowlingweb.cz
  • web: www.ablweb.cz
  • web: www.bowlingweb.cz

Partneři

1. liga o Udržení A má dobojováno

20.ročník 2019jaro 2019střední & jižní Morava1.liga1.liga Udržení A1.hrací den

Bowlandu Oloumouc ukončila ve čtvrtek 9. května 2019 svou jarní pouť 1. liga o Udržení A. Při hlášené reorganizaci v nejvyšší soutěži ABL regionu střední & jižní Morava je v tuto chvíli jasné, že první tři týmy mají svou účast na podzim jistou, čtvrtý tým možná bude hrát baráž, pokud budou mít zájem si o 1. ligu zahrát týmy na 2. a 3. místě 2. ligy A a vítěz 2. ligy A potvrdí svou účast v nejvyšší soutěži ABL.

A jak nám tato záchranářská skupina dopadla? Čtvrté skončily BERUŠKY (7 b. – celkem 8 b.), které již v předstihu nahlásily, že se dělí na dva samostatné týmy. Jeden z nich bude hrát na podzim 3. ligu v Holešově a druhý pak buď 1. nebo 2. regionální ABL. Viz řádky výše. Třetí místo obsadil SK CNC PRODUKT B (15 b. – celkem 19 b.), který zaspal především v prních čtyřech zápasech a tuto ztrátu na nejlepší dva týmy již nedokázal dohnat. Boj o prestižní vítězství v této skupině se tak smrskl na CarCiton-Limit a BO Litovel. CarCiton po úvodní prohře s Beruškami začal vyhrávat své zápasy a o konečném pořadí bylo rozhodnuto již po pátých soubojích, kdy Litovel klopýtl s CNC a CarCiton zdolal Berušky. Resumé tedy zní – druhý skončil BO LITOVEL (18 b. – celkem 21 b.) a vítězem skupiny o Udržení A se stal CARCITON-LIMIT (20 b. – celkem 22 b.).

A nyní ke statistikám. Hráči večera se stali Bob Deák (Litovel) s průměrem 193,33 bodu a Evča Štefková (CarCiton) s průměrem 189,67 bodu. Eva zahrála také nejvyšší nához kola, 235 bodů. Celkově se nejlepšími hráči 1. ligy o Udržení A stali Bob Deák s průměrem 192,10 bodu a Janča Lébrová (CarCiton) s průměrem 184,48 bodu. Nejužitečnějším byl pro svůj tým Mira Mrocek (CNC), který vybojoval celkem 20 bodů a patří mu také celkově nejvyší nához 249 bodů. Co se týče nejvyššího týmového náhozu, tak ten má hodnotu 645 bodů a zahrál jej CARCITON-LIMIT.

Dobojováno jest. Ceny jsou rozdány, vítězným týmům, hráčům a hráčkám gratulujeme a těšíme se na podzimní ligové zápasy. Tímto ale jarní část ABL ještě nekončí. Na první červnový týden máme naplánovaná Mistrovství měst ABL jednotlivců. Tato mistrovství současně slouží jako kvalifikace pro Mistrovství regionu ABL, které má své finále v Xbowlingu Tišnov v sobotu 8. června 2019. Více informací najdete na ABLwebu. Díky za krásné bowlingové zápasy a těšíme se brzy na viděnou.  

výsledky

Facebook

Anketa

BlueBoard.cz